MODİ

Golden çeşidinden 7 gün erkencidir. Ağaç orta güçlü ve meyve verim döneminde erkencidir. Verimliliği yüksektir. Çiçeklenmesi düzenlidir. Scab toleranslıdır. Kalın yapraklıdır. Meyvesi konik uzun şekillidir. Kabuk rengi koyu kırmızı, %80-100 renklidir. Meyve et rengi krem-sarı sulu ve serttir, Şeker ve asit oranı yüksektir. Aroması iyidir. Bu çeşidin özelliği depolama için idealdir. Yüksek meyve eti sertliği, Suludur.

 

ÖZELLİKLER
Tatlı-mayhoş aroma, yüksek meyve eti sertliği, sulu.

modi
jeromine

JEROMİNE

Ağaçları zayıf-orta güçtedir. Dikine büyür. Early Red One melezidir. Meyveleri kırmızı-mor renkte olup parlak bir kabuğu vardır. Rengi nedeni ile albenisi yüksektir. Depolamaya elverişlidir. Orta sertlikte, sulu ve tatlıdır. Hasadı Eylül ortasında başlar.

 

ÖZELLİKLER
Parlak koyu renk, dayanıklı, tatlı ve sulu.

FUJİ

Ağacı Yana ve yukarı doğru büyüyen yapıda ve çok güçlüdür, yüksek derecede ve düzenli verimliliğe sahiptir. Meyveleri orta-iri boyda, turuncuya çalan sarı renkte ve kırmızı çizgilidir. Meyve eti sert ve gevrektir, tatlıdır ve ekşiliği azdır, lezzeti güzel olup olgunlaşması Granny Smith’den daha geçtir.

 

ÖZELLİKLER
Tatlı, sert meyve eti ve bol sulu. Depolamaya dayanıklı.

fuji
granny smith

GRANNY SMITH

Ağacı Güçlü yapılıdır ve düzenli verimliliğe sahiptir. Meyveleri orta-iri büyüklükte, küresel şekillidir, kalite ve tipi bakımından benzersizdir. Yeşil, yağlı ve hafif ondüle bir kabuğa sahiptir; gevrek meyve eti, sulu, ekşimtrak, ve yeteri kadar aromatiktir. Küllemeye ve beneklenmeye karşı çok hassastır. Muhafaza süresi 10 aya kadar çok iyidir; erkenci toplanan meyveler “ısıtmaya” tabi tutulur.

 

ÖZELLİKLER
Ekşimsi tat, sert meyve eti ve bol sulu. Depolamaya dayanıklı

STARKING RED DELICIOUS

Ağacı kuvvetli ve yayvandır. Meyve kabuk rengi sarı yeşil zemin üzerine akıtmalı kırmızıdır. Meyvesi orta iri-iri, tatlı ve suludur. Hasat, Eylül’ün sonu, Ekim’in başlarıdır.

 

ÖZELLİKLER
Raflarda en çok rastlanan çeşittir. Tatlı ve suludur. Meyve rengi ile albenisi yüksektir.

starking
gala

GALA

Ağacı oldukça güçlüdür, hızlı ve düzenli meyve vermeye başlar; yeterli irilikte meyve elde edilebilmesi için ölçülü bir seyreltme ve budama gerektirir. Meyveleri orta iriliktedir, kabuğunun %40-60’ı turuncu-kırmızı çizgilerle kaplıdır. Meyve eti çok sert ve gevrektir, tatlı lezzeti vardır ve suludur. Uzun süre saklanabilir.

ÖZELLİKLER

Erken sezon meyvesi, sert meyve eti, yüksek şeker oranı.

Telefon : 0388 511 31 14
GSM : 0505 687 65 51
E-Posta : hafizagatarim@gmail.com

hafızağa-logo_beyaz-290x200

pyadomtravel from russia to usa